Pracuj mobilnie dzięki oprogramowaniu A+W!

A + W iQuote: zamówienia online przez całą dobę
Zwiększ swoją wydajność w całym łańcuchu wartości!
A+W Oprogramowanie iQuote widoczne jako aplikacja na tablecie.Możliwość przesyłania ofert, zamówień i zleceń pomiędzy partnerami biznesowymi w formie cyfrowej ma coraz wyższy priorytet również w branży szkła płaskiego, ponieważ odzwierciedla to nowoczesne nawyki zakupowe klientów w ich życiu prywatnym. Składamy zamówienia przez internet, całą dobę, coraz częściej korzystając z urządzeń mobilnych. Może warto przenieść ten trend na grunt własnego biznesu? W związku z kryzysem spowodowanym Covid-19 klienci, którzy już teraz składają zamówienia w formie cyfrowej zwracają uwagę na coraz większą konieczność realizacji zamówień w trybie online.

Tą sytuację zrozumiały innowacyjne firmy z branży szklarskiej i stolarki otworowej, który udostępniły już swoim klientom internetowe platformy do składania zamówień. Idealnym narzędziem wspierającym ten proces jest A+W iQuote, który już używany jest do przesyłania zamówień w formie elektronicznej przez wiele firm na całym świecie.

Skróć czas realizacji zamówień i produkcji!
Pracownik w przetwarzaniu zamówień za pomocą oprogramowania A+W iQuote.
Składanie zamówień za pomocą A+W iQuote zapewnia klientom elastyczność, mobilność i oszczędność czasu. Nie ma potrzeby instalacji dodatkowego oprogramowania czy dostępu do komputera; wystarczy urządzenie mobile z zainstalowaną przeglądarką. Użytkownik może dowolnie konfigurować warianty produktów, ceny i inne opcje w celu uzyskania właściwej wyceny. Dane, z którymi pracuje: produkty, ceny, warunki są zawsze dostępne i aktualne, ponieważ pochodzą z systemu ERP. W Panelu Klienta dostępna jest lista wszystkich złożonych zamówień, dokumenty do pobrania istotne z punktu widzenia klienta, czy graficzny podgląd na status realizacji zamówienia. Zamawiający i producenci oszczędzają w ten sposób cenny czas i pracę.

Aby dowiedzieć się więcej, mogą Państwo pobrać aktualną ulotkę A+W iQuote w tym miejscu!


A+W iShape: Digitalizacja szablonów przy użyciu kamery smartfonu
Od wykonanego smartfonem zdjęcia do wykroju w zaledwie kilka minut – zwiększenie Państwa produktywności podczas obróbki dowolnych kształtów!
Pracownik skanuje szablony za pomocą swojego smartfonu i A+W iShape.W celu wyprodukowania szyby o nietypowym kształcie firmy zajmujące się obróbką szkła płaskiego często otrzymują od swoich klientów rysunek ręczny lub szablon wykonany z drewna, płyty wiórowej lub tektury. Z drugiej strony nowoczesna produkcja odbywa się za pomocą maszyn CNC, które wymagają importu danych w formie cyfrowej, aby nadać kształtom właściwe parametry.

W firmach przetwarzających szkło płaskie w naturalny sposób zrodziła się potrzeba przedstawienia tradycyjnego szablonu w formie cyfrowej za pomocą prostego, powszechnie dostępnego i elastycznego narzędzia. Systemy starszej generacji wymagały specjalnego sprzętu i kalibracji, co było i kosztowne, i czasochłonne.

Wychodząc naprzeciw temu wyzwaniu zespół A+W Software opracował, we współpracy z firmą Viprotron, przyjazną użytkownikowi, niezwykle łatwą w użyciu aplikację A+W iShape. Szablon zostaje wpasowany w obiekty referencyjne w kształcie litery L, a następnie sfotografowany za pomocą kamery smartfonu. Obiekty odniesienia, precyzyjne wykonane z metalu o wysokiej jakości, umieszczane są na szablonie lub mocowane do niego. Służą do korygowania wszelkich zniekształceń podczas fotografowania. Obiekty posiadają również kod QR, który umożliwia automatyczne wykrywanie obiektów i eliminuje konieczność dalszej konfiguracji.

Cecha szczególna: w przeciwieństwie do starszych rozwiązań nie jest wymagana kalibracja kamery! A+W iShape działa z każdym dobrym aparatem w smartfonie.

Zobaczcie Państwo, jak aplikacja A+W iShape upraszcza digitalizację szablonów. Aby uzyskać więcej informacji, mogą Państwo pobrać aktualną ulotkę A+W iShape w tym miejscu!


A+W Smart Companion: Inteligentne skanowanie przy użyciu smartfonu
Skaner kodów kreskowych i mobilny terminal produkcyjny w jednym.
Pracownik skanuje kody kreskowe za pomocą oprogramowania A+W Smart Companion App.Czytnik kodów kreskowych ugruntował swoją pozycję nieodzownego narzędzia w przemyśle i handlu, również w branży szkła płaskiego i stolarki otworowej. Od rejestracji przyjęcia towaru w magazynie, przez rejestrację stanu w produkcji, aż po potwierdzenie dostawy u klienta - dane rejestrowane są przez odczyt kodu kreskowego i przekazywane do systemów produkcyjnych oraz ERP.

Jednak skaner przemysłowy w tradycyjnej postaci, to urządzenie stopniowo wycofywane z użycia. Smartfon wyposażony w aplikację A+W Smart Companion, dużą moc obliczeniową i algorytmy do rejestracji obrazów graficznych zmierza w kierunku jego zastąpienia. A+W Smart Companion wspiera użytkowników w całym łańcuchu wartości, przyczyniając się do jego cyfryzacji oraz oszczędzając czas i pieniądze, aby procesy stały się bardziej elastyczne.

Za sprzęt posłużyć może dowolny nowoczesny smartfon lub urządzenie z serii TC2x firmy Zebra. Posiadając wszystkie funkcjonalności, które cechują smartfony, dodatkowo wyposażony jest w czołowo umieszczony skaner kodów kreskowych. Aplikacja działa na urządzeniach z systemem Android i iOS.

A+W Smart Companion może skanować kilka kodów kreskowych jednocześnie (np. w przypadku etykiet na krawędziach szyb zespolonych umieszczonych na jednym stelażu), co prowadzi do wyraźnej oszczędności czasu. Przy jednoczesnym zwiększeniu produktywności, zmniejszana jest liczba popełnianych błędów.

Oprogramowanie A+W Smart Companion służy nie tylko jako czytnik kodów kreskowych, ponieważ dodatkowo pełni funkcję przenośnego terminala informacyjnego. Dzięki niemu pracownicy mogą np. wyświetlić sobie lokalizację komponentów dla danego zlecenia oraz zawartość stelaży. Komunikacja staje się tym samym dwukierunkowa.

Zobaczcie Państwo, w jaki sposób klienci korzystają z A+W Smart Companion i zapoznajcie się z aktualną ulotką A+W Smart Companion!


A+W Logistics Optimizer: Zintegrowany moduł logistyczny w sieci rozwiązań A+W

Dodatkowe punkty za jakość i terminowość dostawy
Załadunek ciężarówek z płytami szklanymi.Dostawa to jeden z kluczowych punktów kontaktu z klientem wpływający na sposób postrzegania Państwa firmy. Dostawa na czas, kompletna, na uzgodnionych warunkach jest niezwykle ważna – są to kluczowe kryteria, którymi klienci kierują się przy wyborze i ocenie dostawców.

Za każdą perfekcyjnie przygotowaną dostawą stoi skomplikowana logistyka. Logistyka rozpoczyna się od planowania tras. Wraz z odpowiedną konfiguracją od optymalizacji pakowania na stojaki wysyłkowe z zachowaniem sekwencji odstawienia, A+W Logistics Optimizer tworzy i optymalizuje najkrótsze trasy. Bierze pod uwagę dane dotyczące Twojej floty i planowanych do wysyłki zleceń. Klient zostaje poinformowany o terminie dostawy i przewidywanym czasie przyjazdu kierowcy.

Wspierany jest również sam moment dostawy: za pomocą aplikacji dostępnej na smartfony kierowca ma możliwość zgłoszenia realizacji dostawy i przesłania wszystkich istotnych dla dostawy informacji do biura w czasie rzeczywistym. Stamtąd manager działu logistyki może monitorować postęp realizacji zaplanowanych dostaw online i w razie potrzeby reagować na bieżąco, np. w przypadku powstałych w procesie dostawy uszkodzeń. System wspomaga również odbiór pustych stojaków transportowych od klientów. Proces ten można uwzględnić już na etapie planowania tras.

Zobaczcie Państwo, w jaki sposób A+W Logistics Optimizer może zostać użyty do inteligentnego i bezbłędnego planowania tras. W tym miejscu do pobrania przygotowany jest folder A+W Logistics Optimizer zawierający dodatkowe informacje. Mogą Państwo również przeczytać trzecią część naszej serii „Przemysł 4.0: Digitalizacja wysyłek i dostaw”!

 

A+W iCut: Wprowadzanie zamówień – Optymalizacja rozkroju – Zarządzanie magazynem
Cyfrowe planowanie, optymalizacja i kontrola Państwa procesów!
Pracownicy tnący płyty szklane za pomocą oprogramowania A+W iCut.
Czy zastanawiali się Państwo nad tym, że nawet małe i średnie przedsiębiorstwa będą musiały dokonać cyfryzacji swoich procesów w taki sposób, aby zwiększyć przewagę konkurencyjną? Czy szukają Państwo nowoczesnego, ekonomicznego rozwiązania IT, które zautomatyzuje najczęściej używane funkcje w biurze, w magazynie i w obszarze rozkroju? Jeśli tak, A+W iCut może stać się Państwa nowym, zintegrowanym oprogramowaniem – być może pierwszym krokiem wykonanym w kierunku transformacji cyfrowej firmy.

A+W iCut może być używany do wprowadzania zamówień, optymalizacji rozkroju czy zarządzania magazynem w zautomatyzowany sposób. Po wykonanym rozkroju A+W iCut automatycznie zaktualizuje stany magazynowe.

W A+W iCut baza klientów i produktów tworzona jest łatwo i szybko. Intuicyjny interfejs użytkownika pozwala na tworzenie zespoleń, szkła hartowanego, laminatów oraz pojedynczych formatek, jak również na dodanie wszelkich wymaganych obróbek krawędzi. Łączna wartość zamówienia zostanie obliczona na podstawie wprowadzonych cen poszczególnych pozycji.

Dzięki zintegrowanemu Managerowi Produkcji zamówienia, które zostały wprowadzone do systemu, przekazane będą do optymalizacji jednym kliknięciem myszki.

Kolejną kluczową cechą A+W iCut jest wbudowany system zarządzania płytami pozostałości. W ten sposób system gwarantuje, że oprócz tafli magazynowych optymalizacja uwzględni również cenne tafle resztkowe w celu osiągnięcia jak najlepszej wydajności.

Czy chcieliby się Państwo dowiedzieć więcej? Zachęcamy do pobrania ulotki A+W iCut.


A+W Business Pro: Integracja wszystkich procesów w Państwa firmie
Cyfrowe planowanie, optymalizacja i kontrola procesów!
Employee stands at the PC and works with A+W Software Business Pro.
A+W Business Pro jest profesjonalnym i budżetowym rozwiązaniem dla małych oraz średnich przedsiębiorstw, w którym program do realizacji zleceń jest w pełni zintegrowany z modułem do planowania produkcji.

A+W Business to część handlowa zintegrowanego rozwiązania, która wspiera procesy komercyjne przedsiębiorstwa. Główne funkcje systemu to przygotowywanie ofert, realizacja zleceń, not uznaniowych, rejestracja dostaw oraz zarządzanie reklamacjami i sporządzanie wszystkich związanych z tym dokumentów i analiz. A+W Business pozwala ponadto na sterowanie innymi obszarami firmy jak np. magazyn, zaopatrzenie, wysyłka. A+W Business Pro pozwala na pracę nad projektami, obsługuje alternatywne oferty, podzlecenia, kalkulacje kosztów i wiele więcej. Wszystkie dane zamówienia są wprowadzane tylko raz.

Bezpośrednia droga od wprowadzenia zamówienia po produkcję
Dane zlecenia są natychmiast dostępne dla planowania produkcji. Dzięki wbudowanej funkcji kreatora cały proces od tworzenia cyklu, przez optymalizację, aż do zwolnienia do produkcji realizowany zostać może za pomocą kilku kliknięć myszki.

Jednocześnie dla doświadczonych użytkowników dostępny jest tryb ekspercki, dzięki któremu mogą oni wpływać na rezultaty przygotowania produkcji. Optymalizacja rozkroju dla każdego cyklu i rodzaju szkła bazuje na najnowszych algorytmach i dostarcza bardzo dobrych wyników dzięki inteligentnym zmiennym dotyczącym głębokości miejsca odstawczego, wyboru różnych tafli magazynowych i płyt pozostałości.

Aby uzyskać więcej informacji, mogą Państwo zapoznać się folderem A+W Business Pro.

 

Czy wzbudziliśmy Państwa zainteresowanie? Z przyjemnością odpowiemy mailowo na Państwa pytania udzielając dodatkowych informacji lub umówimy się na spotkanie demonstracyjne (tradycyjnie bądź zdalnie).

Umów się na demo

Newsletter Registration Polish